Vyhlášení dalšího ročníku akce

V roce 20. výročí veřejného působení spolku Konopa (dříve občanského sdružení) byla vyhlášena již tradiční jarní AKCE 100 KYTEK pro rok 2019.

Další ročník akce vyhlásíme v předjaří r. 2020 a rozesílání vzorku osiva přihlášeným účastníkům zahájíme v sobotu 21. března.

V rámci „akce 100 kytek“ dostane zájemce vzorek osiva (přibližně 100 semen) vybrané technické odrůdy konopí setého. Každý balíček je opatřen návěskou, která osvědčuje původ a odrůdu osiva. Pravidelní odběratelé se tak seznamují s různými typy odrůd konopí, mají možnost ověřit si nenáročnost této polní plodiny, případně si třeba jen pro radost vypěstovat atraktivní bylinu na ozdobu zahrady či pro přilákání ptactva.

Jestliže se chcete připojit k Akci 100 kytek poprvé, doporučujeme nahlédnout do záložky –100 kytek pro začátečníky– a teprve potom vyplnit přihlašovací formulář.

Akce 100 kytek začíná prvním jarním dnem a končí 31. května.

Pokud vám nevadí, že ještě neznáte název odrůdy, kterou budeme v tomto roce rozesílat, můžete se k akci přihlásit již dnes!

Kdo si chcete jako malý bonus užít ještě další legraci, fotografujte své rostlinky. Vytvořte sérii několika obrázků vašich rostlin v různých fázích života, od prvních klíčků až po vzrostlé byliny. Na konci sezóny nám do Konopy sadu fotografií pošlete. Každého autora nebo odesílatele maličko odměníme. Nejkrásnější, nejvtipnější či jinak nej… fotografie mohou vyhrát věčné ceny (věčné proto, že už mu je určitě nevezmeme, už si je může nechat na věky, pokud je sám nespotřebuje). Tak, jako ještě neznáme název letošní odrůdy, nevíme ani, co bude v tomto roce hlavní výhra. Nechte se překvapit, možná dostanete zlaté hodinky, hnojivo do květináče, nebo volnou vstupenku na některou posezónní akci! Když budete souhlasit, použijeme fotografie vašich výpěstků na výzdobu stánku Konopy na Cannafestu nebo jinde. Můžete tak vystavovat, buď s celou autorskou slávou, nebo zcela anonymně, jak si budete přát. Nebo použijeme obrázky vašich kytek při školní přednášce – besedě, aby i nastupující generace měla představu o té užitečné rostlince.