Vyhlášení dalšího ročníku akce

21. ročník akce připravujeme na předjaří r. 2020

Vzorky osiva začneme přihlášeným účastníkům rozesílat v sobotu 21. března. Do „akce 100 kytek“ se můžete přihlásit již dnes, ale nečekejte obálku se semínky dříve, než po prvním jarním dni!

V rámci „akce 100 kytek“ dostane zájemce vzorek osiva (přibližně 100 semen) vybrané technické odrůdy konopí setého. Každý balíček je opatřen návěskou s certifikačními čísly, která osvědčuje původ a odrůdu osiva. Pravidelní odběratelé se tak seznamují s různými typy odrůd konopí, mají možnost ověřit si nenáročnost této polní plodiny, případně si třeba jen pro radost vypěstovat atraktivní bylinu na ozdobu zahrady či pro přilákání ptactva.

Jestliže se chcete připojit k Akci 100 kytek poprvé, doporučujeme nahlédnout do záložky –100 kytek pro začátečníky– a teprve potom vyplnit přihlašovací formulář.

Akce 100 kytek začíná prvním jarním dnem a končí 31. května.

Pokud vám nevadí, že ještě neznáte název odrůdy, kterou budeme v tomto roce rozesílat, můžete se k akci přihlásit již dnes! Pro 21. ročník akce se snažíme zajistit ranější odrůdu rumunského původu Zenit s mohutnými stonky. Pokud ji nebude možné včas zajistit, můžete se těšit nejspíš na polskou odrůdu Tygra, která se vyznačuje poměrně vysokým vzrůstem a bohatstvím vlákna.

Pokud se nechcete jen „vézt“, ale máte v úmyslu stát se plnohodnotnými účastníky akce, fotografujte své rostlinky. Vytvořte sérii několika obrázků vašich výpěstků v různých fázích života, od prvních klíčků až po vzrostlé byliny. Na konci sezóny nám do Konopy sadu fotografií pošlete. Každého autora nebo odesílatele odměníme nějakou maličkostí. Nejkrásnější, nejvtipnější či jinak nej… fotografie mohou vyhrát věčné ceny (věčné proto, že už mu je určitě nevezmeme, už si je může nechat na věky, pokud je sám nespotřebuje). Tak, jako ještě nemáme jistotu o názvu letošní odrůdy, nevíme ani, co bude v tomto roce hlavní výhrou. Nechte se překvapit, možná dostanete zlaté hodinky, hnojivo do květináče, nebo volnou vstupenku na některou posezónní akci! Když budete souhlasit, použijeme fotografie vašich výpěstků na výzdobu stánku Konopy, třeba na Cannafestu nebo jinde. Můžete tak vystavovat, buď s celou autorskou slávou, nebo zcela anonymně, jak si budete přát. Nebo použijeme obrázky vašich kytek při školní přednášce – besedě, aby i nastupující generace měla představu o té užitečné rostlině.