Akce 100 kytek

Pravidelně, každý rok od prvního jarního dne do konce května, umožňuje Konopa vyzkoušet si pěstitelské schopnosti na zahrádce nebo v truhlíku za oknem svým členům i zájemcům z řad veřejnosti, kteří se nesetkávají s pěstováním konopí na polích nebo nemají jinou příležitost.

V rámci ‚akce 100 kytek‘ dostane zájemce vzorek osiva vybrané technické odrůdy konopí setého s návěskou, která osvědčuje původ a odrůdu osiva. Postupně tak veřejnost seznamuje s různými typy odrůd konopí, dává možnost ověřit si nenáročnost této polní plodiny, případně si třeba jen pro radost vypěstovat atraktivní bylinu na ozdobu zahrady či pro přilákání ptactva.

Do akce se můžete zapojit snadno:

1. pokud jste člen klubu, stačí v době konání akce (nebo i v rozumném předstihu) napsat mail, že se chcete zúčastnit ‚akce 100 kytek‘, a počkat až vám balíček pošta doručí.

2. jestliže nejste členem klubu, žádáme finanční příspěvek na provoz tohoto typu osvěty. V posledních letech jsme spočítali, že pro udržení chodu akce je vhodný příspěvek ve výši 70,-Kč od účastníka. Nejedná se o cenu semen, ta jsou zpravidla získávána jako dar od šlechtitele nebo dovozce, jedná se o náklady na přípravu, administrativu, balení a rozesílku osiva.

číslo bank. účtu:   2300 58 95 65 / 2010
náhled na – transparentní účet

Po převedení finančního příspěvku na transparentní účet spolku odešlete na adresu info@konopa.cz mail s poštovní adresou, na kterou má být balíček osiva doručen. Jestliže se účet, ze kterého 70,- korun odesíláte, jmenuje jinak než adresát zásilky, napište do mailu, podle čeho můžeme platbu identifikovat. Jakmile se v našem počítači objeví kombinace – datum připsání příspěvku a adresa, kam balíček poslat, jsou již semínka téměř na cestě k vám. Během týdne by se měla ve vaší poštovní schránce obálka s balíčkem objevit.

Neposílejte žádné „potvrzení o platbě“ ani nečekejte na to, že vám přijde ze strany Konopy nějaké ověření „objednávky“. V náhledu do transparentního účtu spolku si snadno ověříte, zda byl příspěvek od vás převeden. Teprve když je balíček ‚akce 100 kytek‘ odeslaný poštou na vaší adresu, dostanete elektronické upozornění, že se můžete těšit.

Pro lepší přehled:

1. – pošlete 70,- Kč na účet:   2300 58 95 65 / 2010

2. – napište na email info@konopa.cz svojí adresu

3. – zkuste si vypěstovat svojí rostlinu konopí setého