Vyhlášení 22. ročníku akce

AKCE 100 KYTEK je tradičně zahajována v první jarní den. Rozesílání vzorků osiva začíná v týdnu po 21. březnu a končí 31. května 2021.

Vzorky osiva začínáme přihlášeným účastníkům rozesílat v týdnu po 21. březnu. Do „akce 100 kytek“ se můžete přihlásit kdykoli během roku, nejlépe krátce před prvním jarním dnem a v čase rozesílky!

V rámci „akce 100 kytek“ dostane zájemce vzorek osiva (přibložně 2g, množství přesahující 100 kusů semen) vybrané technické odrůdy konopí setého. Pro rok 2021 je připravená odrůda Finola, se kterou se dlouhodobější účastníci akce již měli příležitost seznámit, ale žádali jí pro velký úspěch opakovat. Každý balíček je opatřen návěskou s certifikačními údaji, která osvědčuje původ a odrůdu osiva. Pravidelní odběratelé se tak seznamují s odrůdami konopí různého typu, mají možnost ověřit si nenáročnost této polní plodiny, případně si třeba jen pro radost vypěstovat atraktivní bylinu na ozdobu zahrady či pro přilákání ptactva.

Jestliže se chcete připojit k Akci 100 kytek poprvé, doporučujeme nahlédnout do záložky –100 kytek pro začátečníky– a teprve potom vyplnit přihlašovací formulář.

Po vyplnění žádosti-přihlášky laskavě převeďte na transparentní účet spolku požadovaný příspěvek na provoz akce (poštovné, balné atd.). Tím svojí přihlášku potvrdíte a v průběhu následujícího týdne můžete očekávat obálku se vzorkem osiva.

Dokud „balíček“ neodešleme, neočekávejte nějaké potvrzení přihlášky nebo vítání mezi účastníky. V případě pochybností, zda Vaše přihláška proběhla v pořádku, si zkontrolujte zde v náhledu na účet Konopy, zda byl Váš příspěvek v pořádku připsán.

Mohlo by se stát, že zrovna čekáme na další dodávku osiva, že živelná katastrofa zničila poštu, nebo že dobrovolník, který s obálkami na poštu běhá, si prošlapal boty a čeká v opravně obuvi. V takovém případě prosíme o trpělivost. V každém případě dostanete zprávu o průběhu rozesílání vzorků osiva.

Kdyby se ale osivo ani po týdnu ve Vaší poštovní schránce nebjevilo, napište na info@konopa.cz. Věc vždycky vyřešíme.

Kdyby se stalo, že je pro Vás požadovaný finanční příspěvek na provoz akce příliš výrazným zásahem do rozpočtu, napište nějakou věrohodnou výmluvu rovnou do přihlášky. I takové případy se dají řešit.

Pokud se nechcete jen „vézt“, ale máte v úmyslu stát se plnohodnotnými účastníky akce, fotografujte své rostlinky. Vytvořte sérii několika obrázků vašich výpěstků v různých fázích života, od prvních klíčků až po vzrostlé byliny. Na konci sezóny nám do Konopy sadu fotografií pošlete. Každého autora nebo odesílatele odměníme nějakou maličkostí. Nejkrásnější, nejvtipnější či jinak nej… fotografie mohou vyhrát věčné ceny (věčné proto, že už je výherci určitě nevezmeme, už si je může nechat na věčné časy). Tak, jako ještě nemáme jistotu o datu dodávky osiva pro tento ročník, nevíme s jistotou ani to, co bude v tomto ročníku hlavní výhrou. Nechte se překvapit, možná dostanete zlaté hodinky, hnojivo do květináče, nebo volnou vstupenku na některou posezónní akci! Když budete souhlasit, použijeme fotografie vašich výpěstků na výzdobu stánku Konopy, třeba na Cannafestu nebo jinde. Můžete tak vystavovat, buď s celou autorskou slávou, nebo zcela anonymně, jak si budete přát. Také používáme obrázky vašich kytek při školních i jiných přednáškách – besedách, aby širší veřejnost nebo nastupující generace měla představu o této užitečné rostlině.