Vyhlášení 21. ročníku akce

Rozesílka 21. ročníku akce probíhá v tradičním čase od 21. března do 31. května.

Vzorky osiva začínáme přihlášeným účastníkům rozesílat v sobotu 21. března. Do „akce 100 kytek“ se můžete přihlásit kdykoli v čase rozesílky!

V rámci „akce 100 kytek“ dostane zájemce vzorek osiva (přibližně 100 semen) vybrané technické odrůdy konopí setého. Každý balíček je opatřen návěskou s certifikačními čísly, která osvědčuje původ a odrůdu osiva. Pravidelní odběratelé se tak seznamují s odrůdami konopí různého typu, mají možnost ověřit si nenáročnost této polní plodiny, případně si třeba jen pro radost vypěstovat atraktivní bylinu na ozdobu zahrady či pro přilákání ptactva.

Jestliže se chcete připojit k Akci 100 kytek poprvé, doporučujeme nahlédnout do záložky –100 kytek pro začátečníky– a teprve potom vyplnit přihlašovací formulář.

Po vyplnění přihlášky do akce laskavě převeďte na transparentní účet spolku požadovaný příspěvek. Tím svojí přihlášku potvrdíte a v průběhu následujícího týdne můžete očekávat obálku se vzorkem osiva.

Dokud „balíček“ neodešleme, neočekávejte nějaké potvrzení přihlášky nebo vítání mezi účastníky. V případě pochybností, zda Vaše přihláška proběhla v pořádku, si zkontrolujte zde v náhledu na účet Konopy, zda byl Váš příspěvek v pořádku připsán.

Mohlo by se stát, že zrovna čekáme na další dodávku osiva, že živelná katastrofa zničila poštu, nebo že dobrovolník, který s obálkami na poštu běhá, si prošlapal boty a čeká na nové. V takovém případě prosíme o trpělivost. V každém případě dostanete zprávu o průběhu rozesílání vzorků osiva.

Kdyby se ale osivo ani po týdnu ve Vaší poštovní schránce nebjevilo, napište na info@konopa.cz. Věc vždycky vyřešíme.

Kdyby se stalo, že je pro Vás požadovaný finanční příspěvek na provoz akce příliš výrazným zásahem do rozpočtu, napište nějakou věrohodnou výmluvu rovnou do přihlášky. I takové případy se dají řešit.

Pokud se nechcete jen „vézt“, ale máte v úmyslu stát se plnohodnotnými účastníky akce, fotografujte své rostlinky. Vytvořte sérii několika obrázků vašich výpěstků v různých fázích života, od prvních klíčků až po vzrostlé byliny. Na konci sezóny nám do Konopy sadu fotografií pošlete. Každého autora nebo odesílatele odměníme nějakou maličkostí. Nejkrásnější, nejvtipnější či jinak nej… fotografie mohou vyhrát věčné ceny (věčné proto, že už je výherci určitě nevezmeme, už si je může nechat na věky). Tak, jako ještě nemáme jistotu o názvu letošní odrůdy, nevíme ani, co bude v tomto roce hlavní výhrou. Nechte se překvapit, možná dostanete zlaté hodinky, hnojivo do květináče, nebo volnou vstupenku na některou posezónní akci! Když budete souhlasit, použijeme fotografie vašich výpěstků na výzdobu stánku Konopy, třeba na Cannafestu nebo jinde. Můžete tak vystavovat, buď s celou autorskou slávou, nebo zcela anonymně, jak si budete přát. Nebo použijeme obrázky vašich kytek při školní přednášce – besedě, aby i nastupující generace měla představu o této užitečné rostlině.