Připojte se k akci – žádost o zaslání vzorku osiva

Konopa z.s. již 22 let pořádá pro veřejnost akci 100 kytek.

Akce má za úkol šířit povědomí o konopí jako tradiční užitkové rostlině, napomáhat změně pohledu veřejnosti na tuto všestranně užitečnou rostlinu.

Každý rok vybíráme jinou ukázku ze škály odrůd konopí schválených pro pěstování v České republice (v Evropské Unii) a zájemcům rozesíláme malý vzorek osiva.

Pokud si budete chtít zasít malý záhonek konopí, sledovat jeho nenáročný růst a nakonec třeba zkonzumovat hrstku vlastnoručně vypěstovaných semínek, zkusit vytřít svazek vláken z vlastních rostlin, nebo jen pozorovat ptactvo a hmyz jak se raduje na vaší zahrádce, přihlašte se!

Po vyplnění žádosti-přuhlášky k akci 100 kytek pro vás připravíme obálku se vzorkem osiva vybrané odrůdy. Každý balíček je opatřený průvodní návěskou, která osvědčuje původ semínek (jejich „pravost“) a certifikační údaje pro EU a ČR.

Poté, kdy přihlášku zaregistrujeme, čekáme na její potvrzení z vaší strany. Svůj zájem potvrdíte buď tím že pošlete na účet spolku příspěvek na provoz akce (stačí 70,-Kč na materiály, tisk, poštovné atd.), nebo nám napíšete mail s vysvětlením, proč přispět nemůžete. Očekáváme, že pošlete alespoň poštovní známku.

Jakmile je žádost o vzorek osiva takto potvrzená, balíček putuje poštou na vaší adresu.

Pravidla akce jsou velmi jednoduchá:

1.) Očekáváme, že osivo vysejete na vhodné místo!

2.) Během sezóny pořídíte několik fotografií z různých fází života rostlin (semenáček, výrostek, rostlina v květu, po květu…). Stačí 3-5 obrázků.

3.) Napíšete nám, jestli se vám konopí vydařilo, pošlete minisérii fotek, zúčastníte se některé další akce spolku Konopa, případně si přijdete vyzvednout výhru ze soutěže o nejkrásnější nebo nejvtipnější fotografii.

Připojuji se k 22. ročníku Akce 100 kytek,
kterou Konopa z.s. každoročně pořádá aby šířila povědomí o konopí jako tradiční užitkové rostlině. Chci nasít a vypěstovat menší množství (do 100 m2) konopí vybrané certifikované odrůdy pro pěstitelské zkoumání a pozorování této byliny.
Beru na vědomí pravidla zacházení s osobními údaji jak jsou uvedena na www.konopa.cz. Souhlasím s tím, že moje adresa a e-mail budou po dobu 14 měsíců vedeny v adresáři spolku. Uvádím adresu, na kterou si přeji dostávat případné zásilky od spolku. Elektronické pozvánky, zprávy a oznámení z centra spolku mohou přicházet ještě cca 1 měsíc po ukončení následného ročníku Akce 100 kytek.
*

Prostřednictvím této adresy s Vámi budeme komunikovat!

Osivo neprodáváme, vzorek Vám v rámci akce poskytujeme zdarma! Protože se zajištěním přípravy a rozesílání vzorků osiva jsou spojené určité náklady (tisk, příprava balíčků, organizace, poštovné a balné), žádáme o příspěvek ve výši 70,- Kč. Vyberte prosím datum kdy jste ho na náš účet převedli. (Bankovní spojení = číslo účtu: 2300589565 / 2010, (v záložce -Kontakty- najdete náhled do transparentního účtu.)

Úhradou příspěvku potvrdíte svojí přihlášku do akce. Pokud máte s výší příspěvku potíže, napište nám mail, kterým svojí přihlášku (žádost o vzorek osiva) potvrdíte a dohodneme se na jiném způsobu příspěvku. Jde to i bez peněz.

V rámci „akce 100 kytek“ dostanete na adresu, kterou jste uvedli, vzorek certifikovaného osiva vybrané technické odrůdy konopí setého s návěskou, která osvědčuje původ a odrůdu osiva.