Připojte se k akci – žádost o zaslání vzorku osiva

Konopa z.s. již 22 let pořádá pro veřejnost akci 100 kytek.

Akce má za úkol šířit povědomí o konopí jako tradiční užitkové rostlině, napomáhat změně pohledu veřejnosti na tuto všestranně užitečnou rostlinu.

Každý rok vybíráme jinou ukázku ze škály odrůd konopí schválených pro pěstování v České republice (v Evropské Unii) a zájemcům rozesíláme malý vzorek osiva.

Pokud si budete chtít zasít malý záhonek konopí, sledovat jeho nenáročný růst a nakonec třeba zkonzumovat hrstku vlastnoručně vypěstovaných semínek, zkusit vytřít svazek vláken z vlastních rostlin, nebo jen pozorovat ptactvo a hmyz jak se raduje na vaší zahrádce, přihlašte se!

Po vyplnění žádosti-přuhlášky k akci 100 kytek pro vás připravíme obálku se vzorkem osiva vybrané odrůdy. Každý balíček je opatřený průvodní návěskou, která osvědčuje původ semínek (jejich „pravost“) a certifikační údaje pro EU a ČR.

Poté, kdy přihlášku zaregistrujeme, čekáme na její potvrzení z vaší strany. Svůj zájem potvrdíte buď tím že pošlete na účet spolku příspěvek na provoz akce (stačí 70,-Kč na materiály, tisk, poštovné atd.), nebo nám napíšete mail s vysvětlením, proč přispět nemůžete. Očekáváme, že pošlete alespoň poštovní známku.

Jakmile je žádost o vzorek osiva takto potvrzená, balíček putuje poštou na vaší adresu.

Pravidla akce jsou velmi jednoduchá:

1.) Očekáváme, že osivo vysejete na vhodné místo!

2.) Během sezóny pořídíte několik fotografií z různých fází života rostlin (semenáček, výrostek, rostlina v květu, po květu…). Stačí 3-5 obrázků.

3.) Napíšete nám, jestli se vám konopí vydařilo, pošlete minisérii fotek, zúčastníte se některé další akce spolku Konopa, případně si přijdete vyzvednout výhru ze soutěže o nejkrásnější nebo nejvtipnější fotografii.

[contact-form-7 id=“195″ title=“Akce 100 kytek“]