Četba

Konopí – biomasa pro život

konopi--biomasa-pro-ivot

Autor: Hana Gabrielová a kol.

Rostliny, která může poskytnout nejen práci a naplnění zemědělcům, ale také nekonečné množství ekologických, zdravých a kvalitních výrobků a surovin. Konopná rostlina může najít využití i v energetice jako obnovitelný zdroj a zároveň sloužit jako náhrada velkého množství produktů z ropy. Má mnoho společného s jinými rostlinnými surovinami, které mohou pomoci napravovat ekologické nešvary minulosti. Publikace je určená především zemědělcům, se zájmem o pěstování technického konopí. Obsahuje informaci o legislativě pěstování, kde získat vhodné osivo,  agrotechniké postupy,  doporučené kontakty atd.

Vydalo o.s. Konopa 2008 v rámci projektu Zelená pumpa. 

Stáhnout

 

Konopí - léčivá pochoutka

Bc. Michal Ruman, ing. Martina Včeláková

Konopí je od pradávna využívanou olejnou a přadnou rostlinou původem pravděpodobně ze střední Asie. Konopná semena jako potravinu znali podle fyziologických nálezů již pravěcí lidé. Rozvoj využití konopí přichází společně s neolitem, kdy byly vyvinuty potřebné techniky pro jeho kultivaci a zpracování. Prvním archeologickým pokladem dokazujícím schopnost člověka získávat konopná vlákna je nález keramiky z 10. – 9. tis. př. n. l. na pravěkém sídlišti Jang-ming-šan poblíž Tchaj-Peje v Číně.

Číst dále

 

Kniha o konopí od Michala Rumana je v prodeji i u nás

Knihu o konopí jako bylině léčivé i užitkové Konopí- Cannabis: Průvodce světem univerzální rostliny od Michala Rumana můžete zakoupit i u nás pro členy Konopa klubu s 15% slevou.

Číst dále

 
 

Léčivá síla konopí

"Konopí není neškodná droga, ale je daleko méně škodlivá než alkohol a tabák. Skutečná škodlivost marihuany spočívá v způsobu, jakým na ni reaguje společnost. Dříve se v USA za konopí zavíralo 300 tisíc lidí ročně, v současné době je to už přes 750 tisíc. Je z toho vidět, jak malého pokroku jsme dosáhli. Známe toho o toxických účincích konopí více než o všech ostatních drogách. Víme, že v podstatě není toxické. Výzkum určitě ukáže, že konopí se podílí na velmi důležitých mozkových funkcích."

Číst dále

 
 

Betonové směsi z konopí

Konopí ve stavebnictví – zpráva z Francie

Michka

Domy se vždy stavěly z toho, co bylo po ruce – většinou z kamenů a dřeva. Tam, kde byl ale nedostatek kamení a stromů, byla běžnou surovinou nasekaná sláma smíchaná s hlínou bohatou na jíl. Stavění domů moderním způsobem za použití konopí je velmi odlišné od této staré techniky, přesto ale také umožňuje používat ke stavění to, co roste kolem nás (alespoň tedy ve Francii, kde se konopí může pěstovat legálně).

Číst dále

 

Konopářství v Evropě 2001 - 2004

Evropský konopářský průmysl v letech 2001 až 2004:
Pěstování, suroviny, výrobky a trendy

Autor: Michael Karus, koordinátor Evropského konopářského sdružení (EIHA) a ředitel Nova-Institutu (Německo), únor 2005

Přadné rostliny v EU 

Ve většině zemí Evropské unie se pěstují jen dvě přadné rostliny: len a konopí (vyjma Španělska a Řecka, kde se pěstuje i bavlna).

Číst dále

 

Využití přírodních vláken v německém autoprůmyslu

Use of natural fibres in composites for the
German automotive production
from 1999 till 2005 

Slowed growth in the past two years – new production techniques arising 
nova-Institut 
Hürth, December 2006

Číst dále

 

Enzymová úprava vlákenných surovin lnu a konopí pro všestranné využití

Situace v textilním průmyslu ve většině států Evropy je každému více méně známá. Pod tlakem levnější výroby téměř čehokoliv, vycházejícím z asijských zemí, se pomalu mění struktura a směřování textilního průmyslu v tradičních evropských textilních zemích.

Číst dále

 

Strana 1 z 2

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»

Novinky

KONOPEX - Ostrava 2018
Na letošním již 3. ročníku veletrhu Konopex v Ostravě budete mít možnost navštívit stánek Konopy, vyzvednout si balíček 'Akce 100 kytek', vyslechnout zajímavé přednášky, nebo ještě více. Těšíme se na shledanou!
 
Živé Ekomuzeum

Nechcete pomoct na svět dobrému nápadu?

Pomozte budovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

www.startovac.cz/projekty/zive-ekomuzeum/

 
POZOR! Nepoužívejte přihlašovací formulář.

POZOR!

Nepoužívejte přihlašovací formulář.

Celý článek...
 

Kontaktní místa

Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877Valašská Konopa p.s.

Bezručova 663

756 61 Rožnov pod Radhoštěm


valasska@konopa.cz


Zeleny kruhhttp://www.konopny-beton.cz/images/362x68xkonopny-beton.cz.png.pagespeed.ic.whbTjt8gYW.pngHP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner