Kniha o konopí od Michala Rumana je v prodeji i u nás

Knihu o konopí jako bylině léčivé i užitkové Konopí- Cannabis: Průvodce světem univerzální rostliny od Michala Rumana můžete zakoupit i u nás pro členy Konopa klubu s 15% slevou.

Konopí je bylina léčivá i užitková. O jejím nezměrném léčebném potenciálu se dozvídáme již z nejstarších dochovaných lékopisů. I z mnoha dalších písemných dokladů a archeologických nálezů je zřejmé, že lidé ji objevovali, znali a prakticky využívali po tisíce let.

Léčebná síla konopí se přitom neukrývá pouze v nejčastěji užívaných sušených listech a květech samičích rostlin a jejich pryskyřici. Konopí totiž léčí již jako mladá rostlina, například v podobě čerstvé šťávy. Léčí také konopná vlákna, jež byla dříve přikládaná na poranění a popáleniny. Léčebné účinky má i konopné semeno a v něm obsažený olej. A svým způsobem léčivá je tato jedinečná rostlina i ve vztahu k přírodě a lidské společnosti. Konopí dnes díky svému univerzálnímu použití a přirozené šetrnosti k uživatelům i životnímu prostředí představuje jednu z vlajkových lodí transformace současné ekonomiky a společnosti. Tato unikátní publikace si klade za cíl shrnout dosavadní skutečnosti a znalosti o konopí a populárně-naučnou formou seznámit čtenáře se všemi aspekty jeho využití ve světě i v našem středoevropském prostoru.

Konopa nabízí ryze českou knihu věnovanou tématu Konopí - Cannabis od počátků až do současnosti s 15% slevou pro členy Klubu Konopa za 297 kč (+ poštovné a balné 150,-Kč).

Pro další zájemce je kniha k mání za 349kč (+ poštovné a balné  150,-Kč).

Knihu objednávejte na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel: 725 535 171

Slovy oborného redaktora Lukáše Hurýska: " A je to tady - právě vychází první ryze česká publikace nebojme se říci encyklopedických rozměrů, která komplexně a do posledního detailu popisuje všechny aspekty soužití člověka a konopí nejen ve světě, ale i na území Čech, Moravy a Slovenska...Několik měsíců trvající jazyková a odborná redakce mě stála hodně psychických i fyzických sil, ale myslím, že výsledný výtvor vypadá mooc dobře - a především - poslouží spoustě obyvatel naší úrodné kotliny jako takřka bezedný zdroj důležitých informací o nejléčivější bylině světa, jež by u nás - nebýt nesmyslné prohibice - rostla všude jako plevel."

Kniha na 300 stranách s množstvím plnobarevných obrázků, tabulek a grafů shrnuje historii i současnost hospodářského a léčebného využití konopí s důrazem na české a evropské reálie. Nevyhýbá se ani tématu rekreačního užívání konopných drog.

Monografii vydalo nakladatelství Malý princ, texty vznikly za přispění Hanky Gabrielové a pod odborným dohledem Lukáše Hurta. Předmluvami laskavě opatřili Lumír Hanuš a Pjér LaŠéz.

Novinky

Konopný den v Rožnově pod Radhoštěm

Vraťme konopí zašlou slávu

KONOPNÝ DEN V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM

v sobotu 28. října oslavíme státní svátek v Rožnově, Bezručova 663, 3. ETÁŽ (budova Stroza) odpolednem přednášek, besed, workshopů, ukázek a ochutnávek

VALAŠSKÁ KONOPA

www.facebook.com/valasskakonopa

 
Beseda v Unhošti

Beseda v Unhošti ve středu 13.9. 2017

 
Pozvánka - Nebovidy

Celý článek...
 

Kontaktní místa

Sídlo Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877

Zeleny kruh

HP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner