Kniha o konopí od Michala Rumana je v prodeji i u nás

Knihu o konopí jako bylině léčivé i užitkové Konopí- Cannabis: Průvodce světem univerzální rostliny od Michala Rumana můžete zakoupit i u nás pro členy Konopa klubu s 15% slevou.

Konopí je bylina léčivá i užitková. O jejím nezměrném léčebném potenciálu se dozvídáme již z nejstarších dochovaných lékopisů. I z mnoha dalších písemných dokladů a archeologických nálezů je zřejmé, že lidé ji objevovali, znali a prakticky využívali po tisíce let.

Léčebná síla konopí se přitom neukrývá pouze v nejčastěji užívaných sušených listech a květech samičích rostlin a jejich pryskyřici. Konopí totiž léčí již jako mladá rostlina, například v podobě čerstvé šťávy. Léčí také konopná vlákna, jež byla dříve přikládaná na poranění a popáleniny. Léčebné účinky má i konopné semeno a v něm obsažený olej. A svým způsobem léčivá je tato jedinečná rostlina i ve vztahu k přírodě a lidské společnosti. Konopí dnes díky svému univerzálnímu použití a přirozené šetrnosti k uživatelům i životnímu prostředí představuje jednu z vlajkových lodí transformace současné ekonomiky a společnosti. Tato unikátní publikace si klade za cíl shrnout dosavadní skutečnosti a znalosti o konopí a populárně-naučnou formou seznámit čtenáře se všemi aspekty jeho využití ve světě i v našem středoevropském prostoru.

Konopa nabízí ryze českou knihu věnovanou tématu Konopí - Cannabis od počátků až do současnosti s 15% slevou pro členy Klubu Konopa za 297 kč (+ poštovné a balné 150,-Kč).

Pro další zájemce je kniha k mání za 349kč (+ poštovné a balné  150,-Kč).

Knihu objednávejte na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel: 725 535 171

Slovy oborného redaktora Lukáše Hurýska: " A je to tady - právě vychází první ryze česká publikace nebojme se říci encyklopedických rozměrů, která komplexně a do posledního detailu popisuje všechny aspekty soužití člověka a konopí nejen ve světě, ale i na území Čech, Moravy a Slovenska...Několik měsíců trvající jazyková a odborná redakce mě stála hodně psychických i fyzických sil, ale myslím, že výsledný výtvor vypadá mooc dobře - a především - poslouží spoustě obyvatel naší úrodné kotliny jako takřka bezedný zdroj důležitých informací o nejléčivější bylině světa, jež by u nás - nebýt nesmyslné prohibice - rostla všude jako plevel."

Kniha na 300 stranách s množstvím plnobarevných obrázků, tabulek a grafů shrnuje historii i současnost hospodářského a léčebného využití konopí s důrazem na české a evropské reálie. Nevyhýbá se ani tématu rekreačního užívání konopných drog.

Monografii vydalo nakladatelství Malý princ, texty vznikly za přispění Hanky Gabrielové a pod odborným dohledem Lukáše Hurta. Předmluvami laskavě opatřili Lumír Hanuš a Pjér LaŠéz.

Novinky

Zahájení Akce 100 kytek
 
Živé Ekomuzeum

Nechcete pomoct na svět dobrému nápadu?

Pomozte budovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

www.startovac.cz/projekty/zive-ekomuzeum/

 
SKRZ PRSTY

Podívejte se sami, co nabízí festival SKRZ PRSTY:

skrzprsty.cz/program/

 

Kontaktní místa

Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877Valašská Konopa p.s.

Bezručova 663

756 61 Rožnov pod Radhoštěm


valasska@konopa.cz


Zeleny kruhhttp://www.konopny-beton.cz/images/362x68xkonopny-beton.cz.png.pagespeed.ic.whbTjt8gYW.pngHP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner