Konopná kosmetika – hojivé pohlazení naší kůže…

konopna-kosmetika-hojive-pohlazeni-nai-ke

Člověče, buď laskavý ke svému tělu, aby se tvá duše radovala, že v něm může žít. Terezie z Avily.

Přinášíme stručný přehled vybraných českých kosmetických produktů. Rozhodně se nejedná o kompletní nabídku, spíše představujeme výrobky, s nimiž máme zkušenosti doslova na vlastní kůži my, nebo naši zákazníci. Věnujeme se maloobchodnímu prodeji, a tak jsme již několik let v kontaktu s lidmi, kteří tyto výrobky kupují a používají. Pokusíme se shrnout poznatky z praxe a vysvětlit, proč právě tohle podle nás funguje.

Dvě důležité informace na začátek. Zabýváme se pouze produkty z běžné prodejní sítě, tedy legálními, použité konopí pochází z certifikovaných odrůd cannabis sativa (obsah THC ve výrobcích nepřesahuje 0,3%, pozn. red.). Důležité je i to, že kosmetika, přestože vysoce kvalitní a funkční, zůstává kosmetikou. Výrazně podporuje hojivé a samoléčebné procesy, ale není lékem v běžném slova smyslu.

Jak a co nakupovat

Doporučujeme hodně se v obchodě ptát a také prostudovat složení, obzvláště řešíte-li nějaký kožní problém. Výrobků je na trhu hodně a zdaleka ne všechny jsou vhodné třeba na problematickou pokožku, nebo na citlivou dětskou pleť. Kosmetika užívaná na podporu léčení kožních problémů by neměla obsahovat syntetické parfémy, barviva ani konzervanty, suroviny z ropy ani dráždivé mycí látky typu SLS či SLES.

Konopné stálice na trhu

Zakoupit můžete produkty pro pomoc při různých typech kožních problémů – lupence, ekzémech, akné, suché kůži, jizvách, opruzeninách, atd. Dále řadu výrobků pro citlivou pokožku dospělých i dětí. Kromě specializovaných produktů řešících konkrétní potíže se dnes již nabízí také kompletní řady kosmetiky pro běžné denní použití – krémy, šampony, balzámy, přípravky na mytí, sprchování, odličování, apod.

Z naší zkušenosti by se dalo shrnout, že lidé nejčastěji shání konopné produkty na bolavé klouby, nejrůznější ekzémy a suchou kůži dospělých i dětí. Na tohle všechno konopí skvěle funguje, ať už v podobě masti vyrobené doma, či přípravků zakoupených v obchodě. Často po konopí sahají i lidé, kteří již vyzkoušeli všechno možné a nic nepomohlo.

Přímo z úst našich zákazníků máme informace, že lehké formy akné zmizely po pravidelném používání mýdla s konopným olejem, lehčí ekzémy pak po mytí pěnou Atopos, na bolavé klouby úspěšně pomáhá mast Dolorcann. Na problémy s pokožkou dětí pak přípravky z řady Robátko, konopný balzám karité od Saloosu a olej Cannöl. Jedním ze „služebně nejstarších“ výrobků na trhu je sérum Cannadent, spolehlivý prostředek proti nepříjemným oparům a aftům

Čím to vlastně je, že konopná kosmetika funguje?

Můžou za to skvělé vlastnosti konopného oleje, jde o výjimečný bioaktivní rostlinný olej doslova nabitý spoustou prospěšných látek. Díky tvaru buněk velmi dobře proniká do hlubších vrstev pokožky, pomáhá tam distribuovat další látky v přípravcích obsažené, podporuje regeneraci, zpomaluje opotřebování a podporuje růst nových kožních buněk.

Kůže jako zrcadlo

Lidská kůže je největší a velmi důležitý orgán, tvoří bariéru mezi vnitřním světem těla a vnějším prostředím. Má neuvěřitelnou regenerační schopnost – během sedmi dnů obnoví buňky vrchní část pokožky, to je třeba si uvědomit v souvislosti s délkou léčby kožních onemocnění. Kůží dýcháme, kůže dokonale zrcadlí naše vnitřní zdraví, způsob života i stravování. Vše, co si na kůži naneseme, proniká rychle do našeho krevního oběhu.

Domácí konopná mast může být to nejlepší, jenže…

Za poslední cca dva roky jsme v obchodě slyšeli od překvapivého množství zákazníků všech věkových kategorií, že si vyrábějí konopnou mast doma. A hlavně, že jim skvěle pomáhá na nejrůznější potíže. Kdo tu možnost má, ať si vlastní mastičku vyrobí sám. Recept není těžké získat, složitější je to s konopím na její výrobu. Spousta lidí si těch pár kytiček prostě vypěstovat či sehnat  nemůže.

Žhavé novinky na trhu

V poslední době se objevilo pár nových produktů, zaujaly nás třeba novinky firmy Nobilis Tilia, společnosti produkující aromaterapeutickou kosmetiku, unikátní na domácím trhu. Zajímavě vypadá jejich Konopný olejový multigel, multifunkční produkt s vysokým obsahem konopného oleje pro problematickou a ekzematickou pokožku, vhodný na každodenní ošetření a mytí či koupele. Sympaticky vypadá i Výživný balzám na vlasy s konopným, arganovým a dýňovým olejem. K vnitřnímu použití pak Posilující směs rostlinných olejů pro celkové posílení organizmu, zejména v těhotenství, při oslabení dlouhou nemocí a oslabení imunity (směs olejů z konopí, brutnáku, perilu, rakytníku).

Specialista na konopí, společnost Cannaderm, přichází na trh s hojivým balzámem a regeneračním krémem RegeMa. Jejich receptury kombinují konopný olej s rostlinami sibiřské medicíny, mají výrazný účinek pro hojení ran, jizev, suché, rozpraskané pokožky při atopii, proleženin, bércových vředů a kožních problémů diabetiků.

www.zdravi-kosmetika-priroda.cz

Novinky

KONOPEX - Ostrava 2018
Na letošním již 3. ročníku veletrhu Konopex v Ostravě budete mít možnost navštívit stánek Konopy, vyzvednout si balíček 'Akce 100 kytek', vyslechnout zajímavé přednášky, nebo ještě více. Těšíme se na shledanou!
 
Živé Ekomuzeum

Nechcete pomoct na svět dobrému nápadu?

Pomozte budovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

www.startovac.cz/projekty/zive-ekomuzeum/

 
POZOR! Nepoužívejte přihlašovací formulář.

POZOR!

Nepoužívejte přihlašovací formulář.

Celý článek...
 

Kontaktní místa

Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877Valašská Konopa p.s.

Bezručova 663

756 61 Rožnov pod Radhoštěm


valasska@konopa.cz


Zeleny kruhhttp://www.konopny-beton.cz/images/362x68xkonopny-beton.cz.png.pagespeed.ic.whbTjt8gYW.pngHP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner