Konopná kosmetika – hojivé pohlazení naší kůže…

konopna-kosmetika-hojive-pohlazeni-nai-ke

Člověče, buď laskavý ke svému tělu, aby se tvá duše radovala, že v něm může žít. Terezie z Avily.

Přinášíme stručný přehled vybraných českých kosmetických produktů. Rozhodně se nejedná o kompletní nabídku, spíše představujeme výrobky, s nimiž máme zkušenosti doslova na vlastní kůži my, nebo naši zákazníci. Věnujeme se maloobchodnímu prodeji, a tak jsme již několik let v kontaktu s lidmi, kteří tyto výrobky kupují a používají. Pokusíme se shrnout poznatky z praxe a vysvětlit, proč právě tohle podle nás funguje.

Dvě důležité informace na začátek. Zabýváme se pouze produkty z běžné prodejní sítě, tedy legálními, použité konopí pochází z certifikovaných odrůd cannabis sativa (obsah THC ve výrobcích nepřesahuje 0,3%, pozn. red.). Důležité je i to, že kosmetika, přestože vysoce kvalitní a funkční, zůstává kosmetikou. Výrazně podporuje hojivé a samoléčebné procesy, ale není lékem v běžném slova smyslu.

Jak a co nakupovat

Doporučujeme hodně se v obchodě ptát a také prostudovat složení, obzvláště řešíte-li nějaký kožní problém. Výrobků je na trhu hodně a zdaleka ne všechny jsou vhodné třeba na problematickou pokožku, nebo na citlivou dětskou pleť. Kosmetika užívaná na podporu léčení kožních problémů by neměla obsahovat syntetické parfémy, barviva ani konzervanty, suroviny z ropy ani dráždivé mycí látky typu SLS či SLES.

Konopné stálice na trhu

Zakoupit můžete produkty pro pomoc při různých typech kožních problémů – lupence, ekzémech, akné, suché kůži, jizvách, opruzeninách, atd. Dále řadu výrobků pro citlivou pokožku dospělých i dětí. Kromě specializovaných produktů řešících konkrétní potíže se dnes již nabízí také kompletní řady kosmetiky pro běžné denní použití – krémy, šampony, balzámy, přípravky na mytí, sprchování, odličování, apod.

Z naší zkušenosti by se dalo shrnout, že lidé nejčastěji shání konopné produkty na bolavé klouby, nejrůznější ekzémy a suchou kůži dospělých i dětí. Na tohle všechno konopí skvěle funguje, ať už v podobě masti vyrobené doma, či přípravků zakoupených v obchodě. Často po konopí sahají i lidé, kteří již vyzkoušeli všechno možné a nic nepomohlo.

Přímo z úst našich zákazníků máme informace, že lehké formy akné zmizely po pravidelném používání mýdla s konopným olejem, lehčí ekzémy pak po mytí pěnou Atopos, na bolavé klouby úspěšně pomáhá mast Dolorcann. Na problémy s pokožkou dětí pak přípravky z řady Robátko, konopný balzám karité od Saloosu a olej Cannöl. Jedním ze „služebně nejstarších“ výrobků na trhu je sérum Cannadent, spolehlivý prostředek proti nepříjemným oparům a aftům

Čím to vlastně je, že konopná kosmetika funguje?

Můžou za to skvělé vlastnosti konopného oleje, jde o výjimečný bioaktivní rostlinný olej doslova nabitý spoustou prospěšných látek. Díky tvaru buněk velmi dobře proniká do hlubších vrstev pokožky, pomáhá tam distribuovat další látky v přípravcích obsažené, podporuje regeneraci, zpomaluje opotřebování a podporuje růst nových kožních buněk.

Kůže jako zrcadlo

Lidská kůže je největší a velmi důležitý orgán, tvoří bariéru mezi vnitřním světem těla a vnějším prostředím. Má neuvěřitelnou regenerační schopnost – během sedmi dnů obnoví buňky vrchní část pokožky, to je třeba si uvědomit v souvislosti s délkou léčby kožních onemocnění. Kůží dýcháme, kůže dokonale zrcadlí naše vnitřní zdraví, způsob života i stravování. Vše, co si na kůži naneseme, proniká rychle do našeho krevního oběhu.

Domácí konopná mast může být to nejlepší, jenže…

Za poslední cca dva roky jsme v obchodě slyšeli od překvapivého množství zákazníků všech věkových kategorií, že si vyrábějí konopnou mast doma. A hlavně, že jim skvěle pomáhá na nejrůznější potíže. Kdo tu možnost má, ať si vlastní mastičku vyrobí sám. Recept není těžké získat, složitější je to s konopím na její výrobu. Spousta lidí si těch pár kytiček prostě vypěstovat či sehnat  nemůže.

Žhavé novinky na trhu

V poslední době se objevilo pár nových produktů, zaujaly nás třeba novinky firmy Nobilis Tilia, společnosti produkující aromaterapeutickou kosmetiku, unikátní na domácím trhu. Zajímavě vypadá jejich Konopný olejový multigel, multifunkční produkt s vysokým obsahem konopného oleje pro problematickou a ekzematickou pokožku, vhodný na každodenní ošetření a mytí či koupele. Sympaticky vypadá i Výživný balzám na vlasy s konopným, arganovým a dýňovým olejem. K vnitřnímu použití pak Posilující směs rostlinných olejů pro celkové posílení organizmu, zejména v těhotenství, při oslabení dlouhou nemocí a oslabení imunity (směs olejů z konopí, brutnáku, perilu, rakytníku).

Specialista na konopí, společnost Cannaderm, přichází na trh s hojivým balzámem a regeneračním krémem RegeMa. Jejich receptury kombinují konopný olej s rostlinami sibiřské medicíny, mají výrazný účinek pro hojení ran, jizev, suché, rozpraskané pokožky při atopii, proleženin, bércových vředů a kožních problémů diabetiků.

www.zdravi-kosmetika-priroda.cz

Novinky

Akce 100 kytek 2017

Další informace k "akci 100 kytek" získáte kliknutím na tento odkaz.

________________________________________________________________________

 
Zahájení akce 100 kytek

KONOPA z.s.

dovoluje si Vás pozvat na

SNÍDANI S KONOPOU

Setkání členů a příznivců Konopy, široké veřejnosti,

i zástupců tisku a sdělovacích prostředků

při příležitosti  zahájení 18. ročníku

AKCE 100 KYTEK

aneb - pěstujte konopí legálně.

Věděli jste:

- že konopný textil ničí bakterie bez chemie - pomáhá léčit,

- proč měl Prissnitz tak výrazné úspěchy při aplikaci své léčebné metody,

- že potraviny z konopným semínkem jsou zdravější než rybí tuk?

Na SNÍDANI S KONOPOU se dozvíte ještě mnohem více:

- o konopné kuchyni,

- o konopném papíru,

- o stavebnictví s konopím.

Ochutnáte:

- semenec, který není jen zob pro zpěvné ptactvo,

- konopný olej, který není jen pro svícení nebo výrobu fermeže a laků,

- pečivo s konopnou moukou, která je vhodná i pro celiaky,

- konopný protein, který není jen pro koně a kulturisty.

Seznámíte se s nejužitečnější rostlinou minulých i budoucích věků!

V úterý 21. března 2017 od 10 hodin

v sídle Zeleného kruhu, Lublaňská 18 v Praze 2.

Účast laskavě potvrďte mailem na info@konopa.cz  nebo SMS na č. 605 900 530,

prvním 15 ohlášeným účastníkům rezervujeme místo přímo u konopného stolu.

 
VALNÁ HROMADA 2017
Srdečně zveme členy klubu, příznivce a přátele

do salonku Café Kampus, Náprstkova 10, Praha 1

na

výroční zasedání valné hromady Konopy

v sobotu 25. února 2017 od 17.00 hod.

od 17.00 hod. jednání valné hromady - pořad zasedání:
1.- Zahájení, registrace přítomných, volba předsedajícího a zapisovatele
2.- Zpráva o činnosti spolku, + další zprávy (hospodaření, revizní komise atd.)
3.- Schválení změny stanov spolku
4.- Odvolání dosavadních členů výboru spolku
5.- Volba nového výboru, statutárního orgánu spolku
6.- Výhledový plán práce a příprava akcí spolku v r. 2017
7.- Založení pobočného spolku, členské záležitosti
8.- Různé
9.- Usnesení a závěr

Účast potvrďte mailem na info@konopa.cz nebo SMS na 605 900 530 do pondělí 20. 2. 2017.

 

Kontaktní místa

Sídlo Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877

Zeleny kruh

HP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner