MMM

Léčebné konopí v lékárnách nesmí být záminkou pro kriminalizaci samopěstitelů

Tisková zpráva o. s. Konopa, 4. 5. 2012

Občanské sdružení Konopa se staví na stranu pacientů, kteří se nechtějí stát závislí na státem distribuovaném konopí.

Číst dále

 

Milion Marihuana March

Akce Milion Mariuana March se každoročně konají začátkem května ve více než 300 metropolích a městech po celém světě. Tento celosvětový pochod, který vznikl v roce 1999, je jakousi odnoží, resp. následovníkem marihuanových pochodů a akcí, někdy nazývaných „smoke-ins“, které se konaly v New Yorku, Washingtonu, D.C. a dalších městech po více než 40 let. Příznivci konopné rostliny společně pochodují za myšlenku legalizace konopí a proti její neutuchající represi.

Pražská akce organizovaná o. s. Legalizace (dříve občanské sdružení za legální konopí OSLÍK) je formou hudebního happeningu, který doplňují vystoupení mluvčích působících v konopné kultuře. Po začátcích na Palackého a Staroměstském náměstí našla akce své místo na několik let v parku na Letné. V roce 2006 se poprvé uskutečnil skutečný „march“ neboli pochod, jehož trasa vedla ze Staroměstského náměstí Pařížskou ulicí na Letnou. Od roku 2008 se akce musela kvůli stavbě tunelu Blanka na Letné přesunout a od té doby se koná v parku Parukářka na Žižkově.

Spolek Konopa se podílí na podobě MMM od roku 2002, tedy doby, kdy interpreti hráli namísto z podií z korby nákladních aut, celou akci hlídal vyzbrojený kordon policistů a účastníků bylo něco k tisícovce. Letos se v Praze koná Million Marihuana March již posedmnácté. Řady jejích příznivců překročili hranici 10 tisíc již před několika lety. Konopa se pravidelně připojuje k požadavkům za racionální drogovou politiku založenou na prevenci a ne represi. Zároveň prostřednictvím informačního stánku seznamuje účastníky s širokými možnostmi využití konopí, s jeho historií i současnými ekologickými trendy. CHybět nebudou oblíbené rukodělné aktivity - lámání a vochlování konopných stonků.

V posledních letech se naše angažmá rozrostlo o realizaci konopného trhu, který i letos nabídne celou řadu konopných produktů, např. potraviny, kosmetiku, až po konopná trička a batohy. K mání budou také semínka technického konopí distribuovaná v rámci akce 100 kytek aneb pěstujte konopí beze strachu. Sýr Konopáč i další konopné dobroty se pravidelně objevují v našem infostánku.

Více informací o akci MMM http://mmm.legalizace.cz

 

Novinky

KONOPEX - Ostrava 2018
Na letošním již 3. ročníku veletrhu Konopex v Ostravě budete mít možnost navštívit stánek Konopy, vyzvednout si balíček 'Akce 100 kytek', vyslechnout zajímavé přednášky, nebo ještě více. Těšíme se na shledanou!
 
Živé Ekomuzeum

Nechcete pomoct na svět dobrému nápadu?

Pomozte budovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

www.startovac.cz/projekty/zive-ekomuzeum/

 
POZOR! Nepoužívejte přihlašovací formulář.

POZOR!

Nepoužívejte přihlašovací formulář.

Celý článek...
 

Kontaktní místa

Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877Valašská Konopa p.s.

Bezručova 663

756 61 Rožnov pod Radhoštěm


valasska@konopa.cz


Zeleny kruhhttp://www.konopny-beton.cz/images/362x68xkonopny-beton.cz.png.pagespeed.ic.whbTjt8gYW.pngHP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner