Kurzy stavění s konopím v roce 2013

kurzy-staveni2013
V tomto roce opět organizujeme stavební dílny, na kterých si můžete osahat konopné stavební materiály, dozvědět se něco o teorii i praxi tohoto perspektivního, soběstačnost rozvíjejícího odvětví.

Dílny letos pořádáme bez grantové podpory. Účastnické poplatky budou stanoveny v minimální možné výši.

Termíny kurzů:

 8. – 12. 5., Vacíkov (statek u Březnice, Střední Čechy) – venkovní omítky, hliněné panely   ad.; lektoři Pavel Koterzyna, Petr Hamšík

Cena: 1200,-Kč/os.  Cena zahrnuje lektorné a vše potřebné k dílnám, ubytování (ve vlastním spacáku na karimatce či matraci ve špýcharu nebo ve vlastním stanu na zahradě). Stravu si účastníci hradí separé.

 8. – 10. 6 a 14. – 16. 6., Kunžak (sídlo o. s. Konopa) – vnější i vnitřní omítky (vápenné i hliněné), izolace podlah, aplikace vlákenné izolace, cordwood, konopné stěny; lektoři Michal Ruman a Petr Hamšík

Cena za jeden kurz: 1000,-Kč/os.  Cena zahrnuje lektorné a vše potřebné k dílnám a společné obědy. Snídaně a večeře a ubytování (v přilehlém kempu ve stanu či chatkách nebo v pensionech si hradí každý účastník sám 

5. – 7. 7., Drevníky, Slovanská Lhota (u Slapské přehrady) – konopná podlaha a omítky

Minimální počet účastníků je u všech kurzů 5 osob. Vyhrazujeme si právo termíny i ceny mírně upravit v závislosti na počtu účastníků. Podrobný program kurzů a další organizační informace zašleme přihlášeným emailem co nejdříve.

Přihlašovat na kurzy se můžete již dnes na emailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Pro telefonické informace volejte 724 106 808 (Michal Ruman).

Nezapomeňte, čím víc vás bude, tím to bude levnější ;)

Návdavkem přidáváme kurz organizovaný v rámci Školy dovedností a řemesel o. s. Takuara:

19. – 21. 7., Smilovický mlýn (Takuara.cz, smilovickymlyn.cz, Smilovice u Rakovníka) – podlahy, příčky, omítky jako součást úžasného konceptu ekologicky šetrné moderní architektury; lektor Michal Ruman, Jan Tillinger.

Těšíme se na vás na všechny!

 

Novinky

Zahájení Akce 100 kytek
 
Živé Ekomuzeum

Nechcete pomoct na svět dobrému nápadu?

Pomozte budovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

www.startovac.cz/projekty/zive-ekomuzeum/

 
SKRZ PRSTY

Podívejte se sami, co nabízí festival SKRZ PRSTY:

skrzprsty.cz/program/

 

Kontaktní místa

Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877Valašská Konopa p.s.

Bezručova 663

756 61 Rožnov pod Radhoštěm


valasska@konopa.cz


Zeleny kruhhttp://www.konopny-beton.cz/images/362x68xkonopny-beton.cz.png.pagespeed.ic.whbTjt8gYW.pngHP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner