Noční mikrofórum žilo konopím

Téma konopí a jeho léčebné využití vs. zákon na ČR 2 otevřeli již v podvečer a vrátili se k němu po 10. hodině opakováním reportáže o stíhání Bushky Bryndové. Bushka byla po několika letech soudů shledána nevinou v plném rozsahu. Vznikl tak prejudikát, který poprvé v dějinách soudnictví v ČR uznal, že pěstování ani různé formy užívání omamného konopí čili marihuany k léčebným účelům, včetně inhalace či kouření, nejsou trestné.


Za její statečnost, vytrvalost a schopnost vysvětlit i laikům, o co při léčbě konopím běží, patří Bushce neskonalé díky.

Od 22:30 pak moderátor Dan Moravec přivítal ve studiu Hanku Gabrielovou zastupující o. s. Konopa a tiskového mluvčího o. s. Legalizace Roberta Veverku.

Po trošku rozpačitém úvodu se hosté rozmluvili a to, co v pořadu pronesli bylo přesně to, co je třeba vždy a znovu říkat. Pak přišly telefonáty posluchačů. Autenticita dotazů nemocných lidí, kteří se ptají, kde sehnat marihuanu a jak se s ní nejlépe léčit, byla tím nejpádnějším argumentem, který podpořil výpovědi obou mluvčích hlasy z lidu.

Noční Mikrofórum s datem 29. května 2011 se zapíše do dějin jako čas, kdy se prolomily ledy, kdy ve veřejném prostoru zaznělo jasně, že nejde o nic jiného než o zastavení nesmyslné války proti rostlině a lidem, o mrhání našimi prostředky, o morálně, ekonomicky ani společensky neospravedlnitelnou šikanu, která nejvíce dopadá na ty nejzranitelnější - nemocné a dospívající. Přitom nejde o nic jiného než o možnost pěstovat, sklízet a zužitkovat!

Vedle Hanky a Roberta patří velký dík hlavně Danu Moravcovi za skvělou přípravu i vedení pořadu.

Samotný pořad si můžete poslechnout zde, reportáž o Bushce Bryndové tady.

Mě nezbývá než přidat pár upřesnění a předejít tak případnému zmatení posluchačů:

1. O. s. Konopa se věnuje "konopí jako užitkové rostlině", ne tedy pouze technickému konopí, jak uvádí Hanka. Uvědomujeme si, že možnosti využití jsou nepřeberné a pro některé oblasti se více hodí netechnické odrůdy.

2. Na otázku, jak dlouho je konopí s člověkem je odpověď prostá: konopí je tu mnohem déle, než člověk. Adiktologové z Karlovy univerzity a další autoři knihy Konopí a konopné drogy: Adiktologické kompedium otevřeně hovoří o velice ranné interakci člověka a konopí jako i jiných drog používanýc již prehistorickými lidmi.

3. Akci Semínka seniorům, na kterou odkazuje Hanka větou "... děláme akci Semínka seniorům..." připravuje o. s. Legalizace; Konopa dělá akci 100 kytek, ve které ale rozesíláme semínka technického konopí. Příčinou zmatení je fakt, že Hanka je činná v obou organizacích.

Novinky

KONOPEX - Ostrava 2018
Na letošním již 3. ročníku veletrhu Konopex v Ostravě budete mít možnost navštívit stánek Konopy, vyzvednout si balíček 'Akce 100 kytek', vyslechnout zajímavé přednášky, nebo ještě více. Těšíme se na shledanou!
 
Živé Ekomuzeum

Nechcete pomoct na svět dobrému nápadu?

Pomozte budovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

www.startovac.cz/projekty/zive-ekomuzeum/

 
POZOR! Nepoužívejte přihlašovací formulář.

POZOR!

Nepoužívejte přihlašovací formulář.

Celý článek...
 

Kontaktní místa

Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877Valašská Konopa p.s.

Bezručova 663

756 61 Rožnov pod Radhoštěm


valasska@konopa.cz


Zeleny kruhhttp://www.konopny-beton.cz/images/362x68xkonopny-beton.cz.png.pagespeed.ic.whbTjt8gYW.pngHP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner