Noční mikrofórum žilo konopím

Téma konopí a jeho léčebné využití vs. zákon na ČR 2 otevřeli již v podvečer a vrátili se k němu po 10. hodině opakováním reportáže o stíhání Bushky Bryndové. Bushka byla po několika letech soudů shledána nevinou v plném rozsahu. Vznikl tak prejudikát, který poprvé v dějinách soudnictví v ČR uznal, že pěstování ani různé formy užívání omamného konopí čili marihuany k léčebným účelům, včetně inhalace či kouření, nejsou trestné.


Za její statečnost, vytrvalost a schopnost vysvětlit i laikům, o co při léčbě konopím běží, patří Bushce neskonalé díky.

Od 22:30 pak moderátor Dan Moravec přivítal ve studiu Hanku Gabrielovou zastupující o. s. Konopa a tiskového mluvčího o. s. Legalizace Roberta Veverku.

Po trošku rozpačitém úvodu se hosté rozmluvili a to, co v pořadu pronesli bylo přesně to, co je třeba vždy a znovu říkat. Pak přišly telefonáty posluchačů. Autenticita dotazů nemocných lidí, kteří se ptají, kde sehnat marihuanu a jak se s ní nejlépe léčit, byla tím nejpádnějším argumentem, který podpořil výpovědi obou mluvčích hlasy z lidu.

Noční Mikrofórum s datem 29. května 2011 se zapíše do dějin jako čas, kdy se prolomily ledy, kdy ve veřejném prostoru zaznělo jasně, že nejde o nic jiného než o zastavení nesmyslné války proti rostlině a lidem, o mrhání našimi prostředky, o morálně, ekonomicky ani společensky neospravedlnitelnou šikanu, která nejvíce dopadá na ty nejzranitelnější - nemocné a dospívající. Přitom nejde o nic jiného než o možnost pěstovat, sklízet a zužitkovat!

Vedle Hanky a Roberta patří velký dík hlavně Danu Moravcovi za skvělou přípravu i vedení pořadu.

Samotný pořad si můžete poslechnout zde, reportáž o Bushce Bryndové tady.

Mě nezbývá než přidat pár upřesnění a předejít tak případnému zmatení posluchačů:

1. O. s. Konopa se věnuje "konopí jako užitkové rostlině", ne tedy pouze technickému konopí, jak uvádí Hanka. Uvědomujeme si, že možnosti využití jsou nepřeberné a pro některé oblasti se více hodí netechnické odrůdy.

2. Na otázku, jak dlouho je konopí s člověkem je odpověď prostá: konopí je tu mnohem déle, než člověk. Adiktologové z Karlovy univerzity a další autoři knihy Konopí a konopné drogy: Adiktologické kompedium otevřeně hovoří o velice ranné interakci člověka a konopí jako i jiných drog používanýc již prehistorickými lidmi.

3. Akci Semínka seniorům, na kterou odkazuje Hanka větou "... děláme akci Semínka seniorům..." připravuje o. s. Legalizace; Konopa dělá akci 100 kytek, ve které ale rozesíláme semínka technického konopí. Příčinou zmatení je fakt, že Hanka je činná v obou organizacích.

Novinky

Konopný den v Rožnově pod Radhoštěm

Vraťme konopí zašlou slávu

KONOPNÝ DEN V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM

v sobotu 28. října oslavíme státní svátek v Rožnově, Bezručova 663, 3. ETÁŽ (budova Stroza) odpolednem přednášek, besed, workshopů, ukázek a ochutnávek

VALAŠSKÁ KONOPA

www.facebook.com/valasskakonopa

 
Živé Ekomuzeum

Nechcete pomoct na svět dobrému nápadu?

Pomozte budovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

www.startovac.cz/projekty/zive-ekomuzeum/

 
Beseda v Unhošti

Beseda v Unhošti ve středu 13.9. 2017

 

Kontaktní místa

Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877

Zeleny kruh

HP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner