Stavíme s přírodou: Konopná Odyssea

stavimesprirodou

7/2011 – 5/2012

mládežnická iniciativa občanského sdružení Konopa

dílny pořádané 8. – 15. 7.2011 ve Vacíkově u Rožmitálu pod Třemšínem a 5. – 8. a 12. – 15. 8.2011 V Kunžaku u Jindřichova Hradce

Na dílnách se mladí lidé z různých koutů České republiky učili, jak používat konopno-vápenné a konopno-hlinité směsi při rekonstrukci starších venkovských stavení – omítat, izolovat podlahu, vytvářet mozaiky, reliéfy… Zároveň se teoreticky seznamovali s vlastnostmi různých přírodních materiálů a s funkčním zázemím domu – kompostovací toaletou, principy stavby kachlových kamen či zimní zahrady.

Hlavními výhodami používaných materiálů jsou dobré izolační vlastnosti a prostupnost pro vodní páry. U hlíny pak také výborná schopnost akumulovat teplo a nedráždivost. Díky tomu lze ve starém kamenném domě omezit srážení vlhkosti a tím i tvorbu plísní a vytvářet útulné, zdravé prostředí.

Cílem projektu je rozvinout dovednosti a posílit vzájemnou spolupráci mladých lidí v oblasti přírodního stavitelství a obecně šetrného využívání místních přírodních zdrojů. Jeho součástí je vedle dílen také tvorba videodokumentu a studie zaměřené na zhodnocení technických a ekologických vlastností používaných materiálů.

fotogalerie

ke stažení:

Plakáty popisující konopné stavební materiály: 

expozice-Úvod  

Kontakty:

o. s. Konopa – pořadatelská organizace

www.konopa.cz

Kontaktní osoba: Michal Ruman ; Email:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ; GSM: 724 106 808

mlde_v_akci

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.

 

Novinky

Zahájení Akce 100 kytek
 
Živé Ekomuzeum

Nechcete pomoct na svět dobrému nápadu?

Pomozte budovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

www.startovac.cz/projekty/zive-ekomuzeum/

 
SKRZ PRSTY

Podívejte se sami, co nabízí festival SKRZ PRSTY:

skrzprsty.cz/program/

 

Kontaktní místa

Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877Valašská Konopa p.s.

Bezručova 663

756 61 Rožnov pod Radhoštěm


valasska@konopa.cz


Zeleny kruhhttp://www.konopny-beton.cz/images/362x68xkonopny-beton.cz.png.pagespeed.ic.whbTjt8gYW.pngHP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner