Zelená pumpa - Chraštické ekocentrum

OD dubna 2007 do června 2010 jsme provozovali centrum ekocentrum Zelená pumpa.

Zelená pumpa – Chraštické ekocentrum

V dubnu 2007 jsme otevřeli Zelenou pumpu – Chraštické ekocentrum. V Chrašticích nedaleko Příbrami, v opravené stodole firmy Hemp-Production CZ jsme zřídili stálou výukovou expozici pro veřejnost mapující historii a současnost hospodářského využití konopí setého s důrazem na jeho pozitivní vazby na životní prostředí a udržitelný rozvoj venkova. Na konopí a jeho životním cyklu jsme názorně demonstrovali alternativy současné neudržitelné produkce založené na nadměrné spotřebě neobnovitelných surovinových zdrojů.

Během dvou a půl let, kdy bylo Chraštické ekocentrum v provozu, jsme uspořádali desítky vzdělávacích a osvětových akcí pro veřejnost, veřejnou správu, pedagogické pracovníky, zemědělce a podnikatele: semináře, dny Země, cyklojízdy, Polní dny či výukové programy.

Provozovali jsme telefonní Zelené linky a nabízeli odborné poradenství zemědělcům se zájmem o šetrné hospodaření v krajině a pěstování konopí.

Projekt jsme realizovali spolu s šesti partnery: CZ BIOM - Českým sdružením pro biomasu, firmou Hemp-Production CZ. s.r.o., obcí Milín, SOŠ a VOŠ Březnice, S0Š pro ochranu a tvorbu životního prostředí Veselí nad Lužnicí a Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích. Projekt byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Po jeho ukončení se nám bohužel nepodařilo zajistit dlouhodobé financování a provoz ekocentra byl v červnu 2010 ukončen.

 

Fotografie ze slavnostního otevření 1. dubna


Kontaktní místa

Sídlo Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877

Zeleny kruh

HP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner