Zelená pumpa - Chraštické ekocentrum

OD dubna 2007 do června 2010 jsme provozovali centrum ekocentrum Zelená pumpa.

Zelená pumpa – Chraštické ekocentrum

V dubnu 2007 jsme otevřeli Zelenou pumpu – Chraštické ekocentrum. V Chrašticích nedaleko Příbrami, v opravené stodole firmy Hemp-Production CZ jsme zřídili stálou výukovou expozici pro veřejnost mapující historii a současnost hospodářského využití konopí setého s důrazem na jeho pozitivní vazby na životní prostředí a udržitelný rozvoj venkova. Na konopí a jeho životním cyklu jsme názorně demonstrovali alternativy současné neudržitelné produkce založené na nadměrné spotřebě neobnovitelných surovinových zdrojů.

Během dvou a půl let, kdy bylo Chraštické ekocentrum v provozu, jsme uspořádali desítky vzdělávacích a osvětových akcí pro veřejnost, veřejnou správu, pedagogické pracovníky, zemědělce a podnikatele: semináře, dny Země, cyklojízdy, Polní dny či výukové programy.

Provozovali jsme telefonní Zelené linky a nabízeli odborné poradenství zemědělcům se zájmem o šetrné hospodaření v krajině a pěstování konopí.

Projekt jsme realizovali spolu s šesti partnery: CZ BIOM - Českým sdružením pro biomasu, firmou Hemp-Production CZ. s.r.o., obcí Milín, SOŠ a VOŠ Březnice, S0Š pro ochranu a tvorbu životního prostředí Veselí nad Lužnicí a Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích. Projekt byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Po jeho ukončení se nám bohužel nepodařilo zajistit dlouhodobé financování a provoz ekocentra byl v červnu 2010 ukončen.

 

Fotografie ze slavnostního otevření 1. dubna


Novinky

Zahájení Akce 100 kytek
 
Živé Ekomuzeum

Nechcete pomoct na svět dobrému nápadu?

Pomozte budovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

www.startovac.cz/projekty/zive-ekomuzeum/

 
SKRZ PRSTY

Podívejte se sami, co nabízí festival SKRZ PRSTY:

skrzprsty.cz/program/

 

Kontaktní místa

Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877Valašská Konopa p.s.

Bezručova 663

756 61 Rožnov pod Radhoštěm


valasska@konopa.cz


Zeleny kruhhttp://www.konopny-beton.cz/images/362x68xkonopny-beton.cz.png.pagespeed.ic.whbTjt8gYW.pngHP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner