Zelenější festivaly

Od jara 2009 Konopa organizovala kampaň za zelenější festivaly. Společně s mládežnickou federací Youth and Environment Europe a organizacemi Eurosolar.czSosna (SK), Nimfea aGreen Action Hungary (HU) jsme uspořádali řadu pilotních akcí, na kterých jsme představili ekologické možnosti využitelné na kulturních akcích: kompostovatelné nádobí i toalety, obnovitelné energie, místní ekologicky pěstované potraviny nebo udržitelné dopravní prostředky.

Projekt byl součástí Sluneční kampaně, která propaguje koncept udržitelného života a snaží se poukázat na již existující techniky a technologie snižující naši ekologickou stopu.

Kulturní festivaly jsou přitom místy, kde se tyto informace mohou šířit mezi lidi rozdílného věku, zájmů i pohlaví, a oslovit je tak přímo praktickým nasazením v akci.

Vedle jednotlivých festivalů jsme přichystali také dva kulaté stoly s organizátory festivalů, neziskovými organizacemi a firmami působícími v oblasti udržitelných technologií, biopotravin atp.

Nakonec jsme vydali Průvodce pro zelenější festivaly – příručku pro ty, kteří chtějí svou kulturní akci organizovat s ohledem na životní prostředí.

Projekt podpořily nadace International Visegrad Fund a Partnerství

Novinky

Konopný den v Rožnově pod Radhoštěm

Vraťme konopí zašlou slávu

KONOPNÝ DEN V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM

v sobotu 28. října oslavíme státní svátek v Rožnově, Bezručova 663, 3. ETÁŽ (budova Stroza) odpolednem přednášek, besed, workshopů, ukázek a ochutnávek

VALAŠSKÁ KONOPA

www.facebook.com/valasskakonopa

 
Živé Ekomuzeum

Nechcete pomoct na svět dobrému nápadu?

Pomozte budovat Živé Ekomuzeum, epicentrum přírodních staveb, šetrného hospodářství, řemesel a cesty k trvale udržitelnému způsobu života.

www.startovac.cz/projekty/zive-ekomuzeum/

 
Beseda v Unhošti

Beseda v Unhošti ve středu 13.9. 2017

 

Kontaktní místa

Konopa z.s.


Lucemburská 39

130 00  Praha  3


info@konopa.cz

IČO: 69387877

Zeleny kruh

HP-logo

Ekostavivo_logo_web_232x60

YEE_banner